top of page
  • Bioteaduste Üliõpilaste Selts

BÜSi TalvekoolBioteaduse üliõpilaste seltsil toimus 12.-13. veebruar talvekool. See aasta oli talvekooli teemaks "Rohkem kui lihtsalt teadlane". Talvekooli algas kiirtestide tegemisega TÜMRis, et tagada kõikide osalejate ohutus. Kiirtestid tehtud, läksime bussi peale, mis viis meid Mehikoorma seltsikeskusesse. Kohale jõudes pakkisime asjad lahti ja peale lühikest sisseelamist tuli kohale esimene esineja.


Talvekooli alustas DD StratLabi strateegia konsultant ja koolitaja Toomas Tuul, kes tuli meile rääkima avalikust esinemisest. Toomas ei ole küll avaliku esinemise professor, kuid tal on meeletult palju kogemust ja teadmisi sellest valdkonnast, mida ta meile lahkelt jagas. Muidugi, et kõik olulise edasi anda, peaks Toomase ise esinema kutsuma, kuid jagame peamisi nõuanded, mida võiks meeles pidada avaliku esinemise puhul.

  • Enesekindlus: näita, et sa tahad esineda, räägi valjult ja selgelt, tee pause

  • Sisu: ole huvitatud oma teemast, mõtle või kirjuta oma tekst läbi, tunne oma esitlust

  • Närvis olla on OK: kõik on enne esinemist närvis, tee oma närvist hea ärevus

  • Ole sina ise: autentsus on võti

  • Harjuta, harjuta ja veelkord harjuta: see on kõige alus, et saada paremaks

Talvekooli teine esineja oli geenitehnoloogia programmijuht, molekulaar- ja rakubioloogia instituudi asedirektor Margus Leppik. Margus jagas meiega oma ülikoolielu ning teekonda, kuidas temast sai teadur ning molekulaar- ja rakubioloogia instituudi mitme ametikoha täitja, lisaks jagas mitmeid nõuandeid, kuidas ülikoolis hakkama saada ja kuidas võtta vastu uusi väljakutseid.

Marguse ülikoolielu oli väga üllatav ning tuli välja, et tema esimestel ülikooli aastatel ei läinud õpingutel nii hästi. Ta ütles, et ülikoolis ei ole vaja kõik 100%-ile teha, vaid oluline on olla avatud ja sotsiaalne, et luua häid suhteid. See on see, kuidas läbi lüüa. Loomulikult on omandatud teadmised olulised, kuid ei tasu üle pingutada ja hinde “A” nimel loobuma mõnest huvitavast võimalusest või üritusest.


Margus rääkis, et ta paistis silma oma aktiivsusega ja pealehakkamisega ning talle anti mitmeid huvitavaid ülesandeid, kus tal oli vaja millegi eest vastutada, kuid millest tal polnud õrna aimugi. Ta võttis pakkumised vastu ja julgustas meid ka: “alguses ei ole mõtet karta” ning “selleks, et teha head tööd, peab mõistma, kust info tuleb”. Tänaseks on saanud mõnest “korraks antud ülesandest” üks osa tööst.

Ülikooliajal esines ka väga raskeid hetki, kus oli tunne, et ei lähe hästi ja kõike on liiga palju, siis aitas motivatsiooni üleval hoida järgmine mõte: “kui enne mind on kõik hakkama saanud, siis saan ka mina hakkama”. Lisaks soovitas ta raskete ülesannete puhul võtta asju nii, nagu see oleks väljakutse, mida sa tahad ära teha.

Vaatamata sellele, et Marguse puhul mängis suurt rolli õnn, oli selle aluseks tema entusiasm ja ambitsioon


Peale esinejaid tegime väikese jalutuskäigu Peipsi järve äärde. Kõik oli nii ilus ja lumi sätendas loojuva päikese käes. Pärast jalutuskäiku toimus “15 min BÜSikad”, kus iga talvekooli osaleja sai rääkida 15 minutit endale huvipakkuvast teemast. Lennart Rikk rääkis geenidopingu kasutamisest, Carolin Kuuskmäe kirjutamisest ja karjäärivalikutest, Oskar Kask Keila-Joa mõisast ja viimane esineja oli Rasmus Russak, kes rääkis üliõpilase söögilauast. Järgnes maitsev õhtusöök ja lõbus Kuldvillak. Õhtu lõpetas kuum saun ja Eesti Laul 2022 finaali saade.


Teine päev algas kokkadele varakult. Nimelt pidid nad kõigile banaanipannkooke tegema, mis õnnetus neil väga hästi. Samal ajal kui köök oli täies hoos, tegid teised hommikusirutust ning valmistusi liikmekoosolekuks (vanasti üldkogu). Seekord tehti ajurünnak teemal, mida võiks BÜS korraldada. Kui kõik vahvad ideed olid kogutud, tehti grupid populaarseimate teemade jaoks ning asuti tööle. Koosoleku lõpuks suutsid kõik grupid oma plaanid paika panna. On oodata väga vahvaid üritusi, mille jaoks käivad juba ettevalmistused! Peale koosolekut, pakiti kodinad kokku, ning jäeti hüvasti Meeksiga.


Üritust toetas SA Tartu Kultuurkapital


115 views0 comments

Comments


bottom of page