top of page

BÜSi Töötoad

 

BÜSi bioettevõtluse töögrupp viib läbi Ole Rohkem programmi raames loodud töötube, nimelt kohvipaksust lillepoti ja geelküünalde meisterdamise töötuba.
Need töötoad on suurepärane võimalus lasta oma looval poolel särada ja seda ka keskkonnasõbralikult.

 

Töötoa toimumise aega ja kohta on võimalik kokku leppida kirjutades meie üldisele meilile bysselts@gmail.com.

Kohvipaksust lillepoti valmistamise töötuba

Kohvi joomine on väga levinud harjumus maailmas. Tavaliselt peale kohvi joomist, rändab kohvipaks prügikasti. Kohvipaksu on võimalik aga väga mitmel viisil kasutada, näiteks loodusliku väetisena, putukatõrjena või isegi lillepoti tegemiseks. 

BÜSi Bioettevõtluse töögrupp pakub täpselt sellist tegevust. Töötuba kujutab endast  lillepottide meisterdamist ja loengut kohvist ning selle ajaloost. 

Töötuba on sobilik igale vanusele ja kestab umbes 1,5 tundi.

 

Geelküünalde valmistamise töötuba

Töötoas saab igaüks endale valmistada oma maitse järgi geelküünla. Geelküünlad on tavalised küünlad, kuid kus vaha asemel on kasutatud kindlat geeljast materjali, mille peamiseks koostisosaks on mineraalõli. Geelküünlad põlevad vahaküünaldest umbes 2 korda kauem ning on seega ka säästlikumad.

Valmistamise käigus saavad osalejad geeli valada ja küünalt kaunistada lillede, pärlite, kivide ja muuga. Samuti räägitakse töötoas küünalde teaduslikumast taustast ja ajaloost.

 

Töötuba on sobilik igale vanusele ja kestab umbes 1 tund.

bottom of page